RELAKS

RELAKSACJE

To bardzo szeroki wybór prostych, bezpiecznych, bardzo przyjemnych i skutecznych ćwiczeń oddechowych i medytacyjnych dla każdego. To najszybszy i najefektywniejszy, a przy tym nie wymagający niemal żadnego wysiłku sposób głębokiego zrelaksowania się i odnalezienia wewnętrznego spokoju.

Sprawdzone i niezawodne techniki świadomego oddychania połączone z wizualizacją pomagają znakomicie odprężyć ciało i umysł. Wzmocnisz system nerwowy i nauczysz się prostych metod relaksu natychmiastowego, przydatnego w sytuacjach silnego stresu. Regularne ćwiczenia relaksacyjne podnoszą także siły witalne organizmu i jego odporność, łagodzą objawy i przyspieszają procesy leczenia istniejących chorób i dolegliwości. Ponadto poprawisz sobie samopoczucie i zapewnisz głęboki, spokojny, regenerujący sen.

Większość ćwiczeń wykonywana jest w wygodnej pozycji leżącej lub siedzącej, więc może je wykonywać absolutnie każdy. Doskonałym uzupełnieniem relaksacji jest muzykoterapia (muzyka relaksacyjna), aromatoterapia (terapeutyczne aromatyczne olejki eteryczne), chromoterapia (oddziaływanie kolorami), mudry (energetyczne układy rąk), afirmacje (pozytywne myślenie), śmiechoterapia, elementy automasażu.

Relaks pomaga także w walce z nadwagą i nałogami.

Gimnastyką relaksacyjną jest także Tai Chi.